Pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie stron ma na celu uzyskanie jak najwiekszej oglądalności strony. Poradnik jak to zrobić

Wpisy

 • piątek, 18 listopada 2011
  • Automaty do dodawania stron

   Ostatnio widzę w komentarzach „nawiedzonego” a może płatnego człowieka od reklamowania programu do automatycznego dodawania stron do katalogów i presell.

   Nie będę podawał nazwy bo nie chcę go reklamować. Produkt był dobry kilka lat temu obecnie jest to nabijanie ludzi w butelkę koszt to około 390 zł a skutek znikomy. Jeżeli chcesz zaszkodzić swoim stronom proponuje nabyć ten program i  „zniszczyć” sobie parę stron ogromna skuteczność. Dlaczego tak sądzę, katalogi straciły swoją „moc” już nie są tak wysoko punktowane za linki  przez Google, mało jest naprawdę wartościowych katalogów które się liczą. Większość z nich to zapomniane strony które pozostały z lat minionych najczęściej na tanich lub darmowych subdomenach. Dodawanie wpisów a tym samym linków do Presell to inna bajka program umożliwia dodawanie tekstów w różnych kombinacjach  (skąd wiem próbowałem jak działa na szczęście nie kupiłem) na czym to polega tworzymy tekst dzielimy go na trzy, cztery części i program miesza je w dowolny sposób dodając 1,2,3,4 lub 4,2,3,1 itd. kombinacji jest sporo. Jednak trzeba mieć na uwadze kilka kwestii tekst musi być na tyle dobrze napisany aby po dowolnym połączeniu tworzył w miarę logiczną całość, to nie takie proste, 99% wpisów po przeczytaniu to stek bzdur. Strony do których próbujemy dodać taki wpis w większości są moderowane a więc szansa na dodanie treści jest znikoma. Strony nie moderowane mają takich beznadziejnych wpisów na pęczki i są daleko z tyłu, pożytek żaden stracony czas. Jeżeli myślisz o dobrym zapleczu zacznij sam pisać teksty i dodawać do własnych stron nie kopiuj z innych. Dodając strony tym wynalazkiem do katalogów nigdy nie będziesz wiedział czy strona została faktycznie dodana i jak wygląda wpis, nie masz nad tym żadnej kontroli, warto poświęcić trochę czasu i samemu dodać stronę do wartościowych katalogów pewność i skuteczność gwarantowana a  czas i pieniądze zostają zaoszczędzone.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   gutekbloxpl
   Czas publikacji:
   piątek, 18 listopada 2011 10:48
 • poniedziałek, 18 lipca 2011
  • Ciag dalszy zmian

   Niestety wprowadzany algorytm nie sprawdził się jest ciągle poprawiany a nowe wersje zastępowane są następnymi. Potentaci internetowi - czytaj - znane marki mają się dobrze pozostali nieco gorzej. Małe firmy mocno inwestują w SEO pracownicy tych ostatnich mocno się pocą  nad tym co nowego wykombinuje Google, wyniki w SERP-ie to prawie loteria najlepiej obstawiać słabych bo to oni wypływają na pierwsze strony. Na serwerach w USA można zobaczyć pewne zmiany w wynikach Google tutaj pomału jednym z ważniejszych czynników staje się ilość wejść na stronę, to chyba ukłon Google do własnego programu AdWords no cóż można i tak. Na naszym rynku w SERP-ach od kilku tygodni jest zastój zmiany są minimalne, strony mało wartościowe pokazują się w pierwszej 10. Większość popularnych fraz jest praktycznie w bezruchu.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   gutekbloxpl
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 lipca 2011 14:23
 • wtorek, 05 lipca 2011
  • Panda nowy algorytm

   Pisałem o nim kilka  dni temu podobno jeszcze nie obejmuje swoim zasięgiem naszych stron a już wprowadzono znaczące poprawki. Czy na pewno nie ?  nie jestem taki pewien fakt, że co pewien czas Google wywraca do góry nogami  wyniki w SERP-ie – może to trwać nawet kilka tygodni – ale ten przypadek jest nieco inny. W pierwszej dziesiątce na różne frazy pojawiły się strony zaplecza pozycjonerskiego i SWL-i oraz adresy do stron które nie istnieją od kilku tygodni.

   Według mnie świadczy to tylko o jednym będzie duża, gruntowna przebudowa w SERP-ie. Świadczyć mogą o tym znikające z wyników linki do stron oraz malejąca liczba zaindeksowanych stron z danego serwisu. Proponuje wpisać w Google „link:adres sytrony”, „site:adres strony” aby zobaczyć jakie są „czystki”. Co do „site”  to i racja po co dublować informacje jeżeli chodzi o „link” przypuszczam, że likwidowane jest linkowanie do SWL-i, precel i między innymi do stron z „błędami” w meta tagach.

   No cóż czasy amatorskiego pozycjonowania zbliżają się do końca nie będzie dodawania tron do byle jakich katalogów i tworzenia precli na zamówienie. Ci co przyjęli zasadę działania zrównoważonego – wielokierunkowego  wyjdą prawdopodobnie z tego cało inni niestety będą musieli zmienić sposób myślenia, najpierw zaplecze i wiedza a później zarabianie pieniędzy.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Panda nowy algorytm”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   gutekbloxpl
   Czas publikacji:
   wtorek, 05 lipca 2011 14:23
 • sobota, 02 lipca 2011
  • +1 w Google

    Według Google przycisk +1 ułatwia znalezienie odpowiednich witryn w wynikach wyszukiwania lub  reklam . Za pomocą +1 użytkownicy mogą polecać treści swoim znajomym i osobom z listy kontaktów – takie treści będą odpowiednio oznaczone 

   Według Google trafniejsze oceny stron pod względem ich zawartości i przydatności będą wskazywane właśnie przez ten przycisk,  na przykład recenzja filmu napisana przez krytyka jest użyteczna, ale recenzja znajomego, który zna Twój gust, jest jeszcze lepsza. Według Google można łatwiej określić trafność strony względem zapytania danego użytkownika.

    +1 jest jednym z wielu czynników używanych przez Google do określania trafności i rankingu stron.

   Wniosków i obaw na temat nowego pomysłu jest wiele, pamiętamy programy partnerskie w których płacono za  kliknięcie tworzyły się całe klany które klikały w linki klanowicza ,tutaj będzie trochę trudniej, ale ludzka pomysłowość nie zna granic. Prawdopodobnie nagle przybędzie kont na Google i nie będę tym faktem zdziwiony – aby +1 był zapisany trzeba zalogować się na konto w Google – itd. itp. Nie będę podawał więcej pomysłów a jest ich sporo.

   Pomimo moich obaw warto wstawić na stronę ten przycisk i czekać na efekty

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   gutekbloxpl
   Czas publikacji:
   sobota, 02 lipca 2011 19:18
 • piątek, 01 lipca 2011
  • Nie uznawane metody

   Sądziłem, że metoda ukrywania tekstu na stronie jest już przestarzała okazuje się, że nie wiele stron nadal preferuje tą metodę.
   Z tego co pamiętam Google zaczęło takie strony wykluczać w roku 2008.
   Na czym polega powyższe wpisujemy do tagów noscript lub nofarmes słowa kluczowe lub literówki – literówki same w sobie  nie wykluczają strony ale trzeba to robić to z rozwagą, Google nie może uznać błędu pisarskiego za celowe spamowanie o ile na stronie nie ma za dużo takich „błędów”.
   Inna  metoda to ukrywanie dynamicznych elementów w stylach CSS lubJavaScript.
   Następne marquee ze słowami kluczowymi – raczej ich dużą ilością -.
    Content targeting czyli prezentowanie różnych treści dla bota a innej dla użytkownika jeżeli  jest to maskowanie(cloaking).
   Inną metodą to ukrywanie tekstu – tekst ma ten sam kolor co strona często stosowana przy automatach do wymiany linków.
   Na pewno znajdziemy w wyszukiwarce Google strony które stosują jedną z metod i są wysoko w SERP-ie czy można za pomocą algorytmu „wyłapać” wszystkie takie strony na pewno nie jeżeli będzie zbyt restrykcyjny można wyrządzić  innym  „krzywdę”.
   Temat nie jest nowy i zawsze wzbudzał duże emocje, SEO wykorzystuje luki jakich nie może załatać Google z wielu przyczyn tylko te luki trzeba znaleźć i odpowiednio wykorzystać.
   Łatwo zauważyć, że na otwartych forach o SEO mało jest konkretnych informacji a w większości są przestarzałe i nie stosowane. Nikt wam nie poda na tacy kury która znosi złote jajka.
   Trzeb czytać analizować i próbować sprawdzać jak zachowuje się strona w SERP-ie przy wprowadzanych zmianach.
   Przede wszystkim nie stosować metod które są znane i zabronione szkoda czasu i wysiłku.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   gutekbloxpl
   Czas publikacji:
   piątek, 01 lipca 2011 15:17